2016/2017

 

Noc w szkole za nami

 

W środę  14 czerwca w naszej szkole miała miejsce noc w szkole odbywająca się w ramach Nocy Bibliotek-ogólnopolskiej akcji promującej czytanie poprzez promocję bibliotek. W naszej imprezie wzięło udział 36 uczniów, którzy pracowali z książkami, uczestniczyli w szkolnych podchodach oraz grach i zabawach sportowych. Wspólnie oglądaliśmy film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai –„Stella nostra”. Wieczór ten dał wiele radości uczestnikom i organizatorom.

OS


 

 

NOC BIBLIOTEK

 

 Pierwsza Noc Bibliotek w naszej szkole pod hasłem  „Czytanie porusza” odbędzie się 14/15.06.2017 r. w godzinach od 19.00-8.00.

 

REGULAMIN NOCY BIBLIOTEK W ZSzP nr 6 w RYBNIKU-14/15.06.2017r.

I.POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem akcji Noc Bibliotek jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rybniku.

2. Akcja odbędzie się 14/15 VI 2017 r. w godzinach od 19.00-8.00. Dnia 15 czerwca rodzic/ prawny opiekun odbiera dziecko do godziny 8.00.

3.Uczestnikami akcji są uczniowie klas V i VI, którzy nie sprawiają problemów wychowawczych, stosują się do zapisów statutowych Zespołu i będą przestrzegać niniejszego Regulaminu. Stosują się do poleceń opiekunów oraz zachowują zasady bezpieczeństwa i dbają o mienie szkoły.

4.Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne

II. ZASADY

1.       Warunkiem uczestnictwa w akcji jest dostarczenie  do dnia 13 czerwca 2017 r. zgody rodzica/ prawnego opiekuna na uczestnictwo dziecka w organizowanej akcji.  Uczestnik powinien być w dobrym stanie zdrowia.

2.       Uczestnicy przynoszą ze sobą: śpiwory, koce, karimaty, ubiór do spania, obuwie zmienne,  przybory toaletowe, wodę mineralną, prowiant.

3.       W przypadku złamania regulaminu tj. wyjścia poza teren szkoły, problemowego zachowania się  opiekun powiadamia telefonicznie rodziców/ opiekunów prawnych, którzy mają obowiązek odebrania dziecka ze szkoły.

4.       Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione lub zgubione przez dzieci w trakcie Nocy Bibliotek.

5.        W wyjątkowych sytuacjach należy dzwonić pod numer 508087252.

 W trakcie imprezy proponujemy:

-konkursy: Szkolne Podchody- czyli ile wiem o naszej szkole, Konkurs na najciekawszy makijaż i kostium z elementami grozy

-spotkanie z książką-czytanie do poduszki

-gry, zabawy, konkurencje sportowe

-projekcja filmu ubiegłorocznego kinowego hitu nakręconego na podstawie bestsellerowej książki dla młodych czytelników „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.”

III.POSTANOWIENIA KOŃCOWE

$     1.      Przystąpienie do udziału w NOCY BIBLIOTEK jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu.


 LOGOPEDYCZNY KONKURS  RECYTATORSKI

 

Odbędzie się 14 czerwca w bibliotece szkolnej o godz. 13.00. Zachęcamy do udziału w konkursie uczniów klas I-III. Uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie  proszę o kontakt z  wychowawcom klasy do 9 czerwca tj. piątek do godz. 13.00


 

Dzień Pustej Klasy !


  Grupa londyńskich pedagogów zapragnęła zmian w sposobie nauczania swych uczniów. Nauczyciele doszli do wniosku, iż dzieciom potrzebny jest bliższy kontakt z naturą. Postanowili promować edukację terenową, którą uznali za najbardziej uszczęśliwiającą formę na świecie. Dzień Pustej Klasy po raz pierwszy został zorganizowany w 2012 roku. Dziś obchodzony jest w wielu krajach na świecie. Również i w Polsce, również w Rybniku, w naszej szkole!
   Grono Pedagogiczne z wielkim zaangażowaniem zorganizowało zajęcia w terenie. Nie było klasy, która by w nich nie uczestniczyła. Dzieci wykorzystywały w praktyce, zdobytą w ciągu roku, wiedzę. Sprawdzenie siebie samych, kontakt z przyrodą, a przede wszystkim zamienienie dobrze znanej klasy lekcyjnej na ogromną salę o nazwie boisko szkolne, park czy las dostarczyło uczniom, bez względu na wiek, wiele radości.
   I tak uczniowie klas I, II, III nie tylko doskonalili swą sprawność fizyczną, ale również z wielką ochotą dokonywali pomiarów w terenie, rysowali na asfalcie swoje sylwetki. Poznawali świat za pomocą różnych zmysłów. Kompetencje językowe doskonalili w cieniu bawiąc się np. w głuchy telefon. Inni, zmęczeni upałem, ale mocno zmotywowani do pracy z chęcią utrwalali materiał klasy trzeciej. Powtórka na łonie przyrody na pewno była miłą odmianą.
   Uczniowie klas IV, V, VI z kolei na lekcjach języka polskiego opisywali obiekty architektoniczne, otaczający ich krajobraz. Śladów swoich korzeni, historii „Małej Ojczyzny" szukali na pobliskim cmentarzu. Bawili się w podchody matematyczne, rozwiązując zadania specjalnie przygotowane na ten dzień. Szukali w otaczającym ich świecie brył i dokonywali ich pomiarów. Oceniali stan czystości powietrza na podstawie skali porostowej, obserwowali zmiany zachodzące w pogodzie. Doskonalili umiejętności komunikacyjne, odgrywając w języku angielskim różne scenki.
   Dzień Pustej Klasy to jednak nie tylko lekcje powtórkowe, ale również poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące młodych badaczy pytania: Dlaczego trawa jest zielona?, Skąd się bierze cień?, Co w trawie piszczy?. Odpowiedzi na nie szukali właśnie na łonie natury.
  Wesołe twarze uczniów oraz zadowolenie i satysfakcja z zaangażowania podopiecznych na twarzach nauczycieli są najlepszym dowodem na to, że akcja Dzień Pustej Klasy jest świetnym pomysłem na przełamywanie oporów dzieci, ośmielanie nieśmiałych, motywowanie niechętnych do aktywnego udziału w lekcjach, skuteczne stwarzanie sytuacji pobudzających do kreatywności. Przebywać w szkole cały czas? 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu? Czemu nie? Na łonie natury to tylko przyjemność.

 

Ewa Serdakowska

 

5

6 9 7

1 2 3

4 10


 


Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT

 

Wyniki konkursów matematycznych.

 

Konkursy szkolne:

 

Mistrz Matematyki klas IV

I miejsce         – Sebastian Ożóg – kl. IVA                  

II miejsce        – Olivier Sabat – kl. IVD                  

III miejsce       – Antonina Liszka – kl. IVC                  

 

Mistrz Matematyki klas V

I miejsce         – Filip Jurczyk – kl. VA                  

II miejsce        – Iga Rudzka – kl. VD

                        – Adrian Holona – kl. VC                    

III miejsce       – Adrian Jaśkiewicz – kl. VA                  

 

Mały RyKoMat – klasy VI

           I miejsce         – Maksymilian Cisak – kl. VIA

           II miejsce        – Miłosz Barszczak – kl. VID

           III miejsce       – Zuzanna Chmielewska – kl. VIC

 

Konkursy międzyszkolne:

 

II miejsce w międzyszkolnym konkursie „ Z Przyrodą na Ty”

– Miłosz Barszczak – kl. VID, Oliwier Dołęga – kl. VID, Dawid Bestry – VID.

 

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „Leśne podchody”

- Miłosz Barszczak – kl. VID, Oliwier Dołęga – kl. VID, Zuzanna Białas – kl. VIC.

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – Kangur 2017

 

- bardzo dobry wynik zdobył:        - Maciej Konsek – kl. IIIA

- wyróżnienia otrzymali:                 - Natalia Oleś – kl. IIID

                                                          - Eliza Mańkowska – kl. IVC

                                                          - Zuzanna Chmielewska – kl. VIC

                                                          - Miłosz Barszczak – kl. VID

 

GRATULUJEMY !

                                                                                                                     Nauczyciele matematyki


 

Zajęcia profilaktyczne

 

W dniach 8 i 9 czerwca uczniowie wszystkich klas VI uczestniczyli w programie profilaktycznym „ Kiszone ogórki” opartym na bajce profilaktycznej „ O zielonym i o ukiszonym ogórku”. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Zajęcia prowadził pan Ryszard Górka. Projekt „Kiszone ogórki” realizowany przez „Stowarzyszenie na rzecz krzewienia abstynencji i promocji zdrowego stylu życia Pro-Vita” z Gliwic jest współfinansowany ze środków Gminy Rybnik.

 

 19024756 1450488734994334 1094139166 o 19047157 1450488794994328 135866918 o


 

Igrzyska Szkół Podstawowych

Reprezentacja naszej szkoły w lekkiej atletyce wzięła udział w Igrzyskach Szkół Podstawowych. Chłopcy zajęli w klasyfikacji ogólnej I miejsce!

Skład reprezentacji:

Dziewczyny: Oliwia Kłapczyk (IV miejsce w rzucie piłeczką palantową), Julia Każmierczak, Anna Buras, Tatiana Kuczera

Chłopcy: Oliwier Dołęga (IV miejsce w biegu na 60m.), Bartosz Kurasz (II miejsce w biegu na 300m), Sebastian Wawrzaszek (III miejsce w biegu na 1000m), Szymon Białowąs (II miejsce w skoku w dal). Chłopcy w powyższym składzie zajęli również I miejsce w biegu sztafetowym 4x100 metrów. Gratulujemy!!!

 


 


 

Spotkanie z regionalistką i autorką bajek dla dzieci p. Anną Stronczek

 

 

 

18 maja  zajęcia edukacji regionalnej w klasach IV  uświetniła swoją obecnością pani Anna Stronczek - laureatka  II miejsca w konkursie „Ślązak Roku 1995”.Rybniczanka znana jest również jako pisarka i  autorka  książek dla dzieci w gwarze śląskiej: „ Śląskie bojki babci Any”,  „Za gōrami za lasami”, „Bojki ślōnskie”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  kilku historyjek, wspomnień z dawnych lat oraz mieli okazję poćwiczyć „ aerobik po śląsku”. Mamy nadzieję, że w przyszłości  będziemy mieli jeszcze okazję gościć panią Anię w progach naszej szkoły.

 

 


 

ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE

 

Leon Strzelecki z klasy 4a został finalistą Regionalnego Śląskiego Śpiewania 2017. Jest to prestiżowy konkurs o tematyce regionalnej. 9 czerwca w Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca 'Śląsk", będzie reprezentował nasz zespół.

Życzymy powodzenia!!!

 


 

XVI Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy

pt.: „Leśne podchody” rozstrzygnięty

 

9 maja 2017r. kłokociński las już po raz szesnasty gościł reprezentacje uczniów z rybnickich szkół podstawowych na XVI Konkursie Matematyczno – Przyrodniczy pt.: „Leśne podchody”. Konkurs ten jest efektem wieloletniej współpracy Szkoły Podstawowej nr 16 w Rybniku Boguszowicach z Nadleśnictwem Rybnik.

W ten piękny majowy dzień rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny szóstoklasistów, popisując się wykorzystaniem zdobytej w szkole wiedzy w praktyce. Zawodnicy pokonali 10 stanowisk. Naprzemiennie zmagali się z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi. Dodatkowe punkty zdobywali wypełniając karty pracy na podstawie własnych obserwacji lasu. Młodzi przyrodnicy bacznie obserwowali przyrodę, zapisując swoje spostrzeżenia.

Wszystkich uczestników zachwyciła świeżość wiosennego lasu oraz zmienność pogody. Jakże miło było spędzić ten dzień poza zatłoczonym miastem, wśród soczystej zieleni wypełnionej radosnym śpiewem ptaków.

Dodatkową atrakcją konkursu było wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Uczestnicy zmagań popisali się wszechstronną wiedzą. Najlepszymi w tym roku okazali się uczniowie z następujących rybnickich szkół:

I miejsce - SP nr 34

II miejsce - ZSP nr 6

III miejsce - ZSP nr 4

 

DSC 0282DSC 0280DSC 0318DSC 0304 


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II

Przedstawiamy wyniki konkursu ortograficznego:

I miejsce

Lena Pławecka 2d

Antonina Bigaj 2e

Julia Cofalik 2a

II miejsce

Hanna Cojg 2b

III miejsce  

Julia Przeliorz 2e

Michał Lampert 2e

GRATULUJEMY!!!

Organizatorzy:

I.Janyga, T.Przeliorz

 

 


 

ERASMUS +

Uczniowie naszej szkoły: Dominika, Iga, Filip i Miron przebywają na wymianie w ramach projektu Erasmus + w Portugalii.

18485618 1414523121937265 8704419581778799909 n

 


 

 

WYCIECZKA DO KONIAKOWA

 

Uczniowie klasy IIA i IIB odwiedzili Centrum Edukacyjne w Koniakowie, gdzie poznali pracę hodowców owiec. Zobaczyli co robi się z wełny i mleka owiec. Sami zroobili sobie upominek z wełny i posmakowali pysznych serów. Największą frajdą było spotkanie z małymi owieczkami.

 

 DSCN0225DSCN0228DSCN0233DSCN0276


 

 LEKCJA KOLEŻEŃSKA

 

Uczniowie klasy IIA zaprosili na koleżeńską lekcję w-f uczniów z klasy IIE oraz przedszkolaków z grupy "Weselei przedszkolacy". Wszyscy świetnie się bawili.

 

 20170509 082541 20170509 084413DSCN0301DSCN0308

 


 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

Z racji obchodzonego tygodnia bibliotek klasy IVb i IVd wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do PiMB im. Konstantego Prusa w Rybniku. Uczniowie klasy IVb odwiedzili dział zbiorów specjalnych gdzie zdobyli wiedzę o alfabecie Braille’a natomiast uczniowie  klasy IVd uczestniczyli w zajęciach w dziale zbiorów dla dzieci i młodzieży dotyczących zasad funkcjonowania biblioteki, zapoznali się z księgozbiorem oraz bawili się w bibliotecznych detektywów wykonując zadania zaproponowane przez panią bibliotekarkę.

 

 


 

 "SZANUJ ZIEMIĘ, LAS I NAS"


To tytuł przedstawienia, które uczniowie klasy II A przedstawili naszym przedszkolakom.

DSCN0178 DSCN0179


 

 

Dziewczyny drugie w Rybniku!

 

Reprezentacja szkoły w piłce nożnej dziewcząt zajęła II miejsce w Rybniku. Dziewczyny pokonały w półfinale SP-35 2:1, a następnie bo fantastycznym i szybkim meczu uległy nieznacznie SP-13 w stosunku 1:2.

Skład reprezentacji:

Oliwia Kłapczyk, Antonina Liszka, Marta Seman, Tatiana Kuczera, Julia Szymura, Aleksandra Pankau, Julia Kaźmierczak, Hanna Kamińska, Wiktoria Tomczyk, Oliwia Wojciechowska

 

  


 

CZAS NA RECYKLING

   

26 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas I-III  pt. „Czas na recykling – zrób coś z niczego”.  Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: „Recyklingowa rewia mody” i „Coś z niczego”. Uczniowie przygotowali wspaniałe stroje i zabawki, a do ich wykonania wykorzystali m.in.: gazety, plastikowe butelki, worki, wytłaczanki po jajkach.

 

Wszystkie prace można podziwiać na wystawce w naszej szkole.
Gratulujemy uczniom pomysłowości i kreatywności.

 

 SAM7118 SAM7138 SAM7171 SAM7174


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

W dniach od 10 do 12 kwietnia odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, które poprowadził ksiądz Tomasz Stolarski. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniach poprzez uważne słuchanie, śpiew i wykonywanie zadań. Na zakończenie rekolekcji uczniowie i nauczyciele wzięli udział
w Mszy Świętej.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  nr 6 w Rybniku. Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  nr 6 w Rybniku.

 


 

APEL WIELKANOCNY

Tradycje i zwyczaje wielkanocne zostały dziś zaprezentowane podczas wielkanocnego apelu przez uczniów klas II i III. Było pięknie, kolorowo i uroczyście. 

    17522858 1150812995047765 4454664427430609331 n17903672 1150812998381098 7277424099903300462 n

 


   FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Na tegorocznym Festiwalu Kultury Młodziey Szkolnej w Czerwionce naszą szkołę reprezentowały uczennice klas III: Oliwia Michalska i Hania Kwiendacz. Dziewczyny zaprezentowały się wspaniale. Teraz czekamy na wyniki :)

20170404 122349

20170404 121924

 


"POTRAFIĘ RATOWAĆ ŻYCIE"

Uczennice klasy II A Teresa Bąk i klasy III A Marysia Przeliorz reprezentowały naszą szkołę w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIERWSZEJ POMOCY pod hasłem " Potrafię ratować życie" wykazały się ogromną wiedzą na temat niesienia pierwszej pomocy. Tylko 0,5 punktu zabrakło im do podium. Dziewczynom gratulujemy.
 DSC 0036

 

 


DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

 

17759668 1144382382357493 8959674179140678930 n17759978 1144381509024247 435352601673749310 n 

 


 

OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZAKA

Dzisiaj przedszkolaki z grup "Sówki" i "Pszczółki" uczestniczyły w akcji "Od przedszkolaka do pierwszaka". Bawiąc się w podchody wykonywały różne zadania poznając naszą szkołę. Za każde poprawne wykonane zadanie otrzymywały pieczątkę do "Paszportu 16-nastki".

17499581 1139575989504799 4562643093854306144 n

17553976 1139575049504893 7435930166738470422 n 


"WYŁĄCZ KOMPUTER, WŁĄCZ KIBICOWANIE" 

 

29 marca uczniowie klas I-III brali udział w prelekcji "Wyłacz komputer, włacz się w kibicowanie". Odwiedzili naszą szkołę trzej zawodnicy ROW 1964 Rybnik.Na spotkaniu pojawiła się maskotka GLADII, która zachęcała dzieci do aktywnego kibicowania w sektorze XVII.

 

17553787 1138716076257457 3386551110557569299 n

  17554249 1138716032924128 1829098929591926283 n


Z PRZYRODĄ NA TY

 LOGO

22 marca w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku odbył się finał

VII Międzyszkolnego Konkursu „Z przyrodą na ty”.

Miło nam jest poinformować, iż drużyna naszej szkoły w składzie:

Miłosz Barszczak, Dawid Bestry i Oliwier Dołęga zajęła II miejsce.

 

GRATULUJEMY !!!

L. Broy-Pogorzelska, B. Kuligowka


KOROWÓD WIOSENNY

Uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę w wiosennym korowodzie ulicami naszej dzielnicy. Mamy już pierwsze zdjęcia...

 17409519 1434392409940914 1785918546 n17440184 1433889789991176 166448754 n

 


 

Biblioteczne nowinki

 

Wkrótce nasz Zespół w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzyma pieniądze na zakup nowych książek.

W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w „Wyborach książek”, które odbędą się 21 marca 2017 r. w bibliotece szkolnej. Przyjdźcie i zagłosujcie.

 

Zdecydujcie co będziecie czytać!

 

n-l bibliotekarz

 


 STARS – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

W poniedziałek 13 marca b.r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku odbyła się kolejna już edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla szóstoklasistów – STARS.  W tym roku przystąpiło do niego 48 uczniów z 12 rybnickich podstawówek.

Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Nikola Nogły, Maja Smyczek, Kacper Buchalik i Miłosz Barszczak.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie musieli się  zmierzyć z testem pisemnym, który sprawdzał ich znajomość słownictwa, gramatyki, czytania ze zrozumieniem oraz funkcji językowych. Następnie, po podliczeniu punktów, wyłoniono 10 osób z najwyższym wynikiem, które zakwalifikowały się do drugiego – ustnego etapu konkursu. Wśród nich znalazł się KACPER BUCHALIK!

Warto podkreślić, że wszyscy uczniowie zaprezentowali wyrównany, wysoki poziom znajomości struktur gramatycznych oraz bogactwo środków językowych i pięknie się wypowiadali na przeróżne tematy.

Kacprowi oraz pozostałym trzem osobom z zespołu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

 

A.Stajer, S. Smyczek, E. Serdakowska 

 


 

STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH

 

Wszyscy lubimy oglądać bajki, a uczniowie kl. II A, II B, II E i II F wybrali się do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, aby dowiedzieć się jak powstaje np. "Reksio", "Bolek i Lolek" i inne. Przekonali się, że żeby powstał jeden dziesięciominutowy odcinek bajki to trzeba wykonać około 7 tysięcy obrazków, a praca nad nim trwa do
6 miesięcy. Poznali ciekawostki związane z powstawaniem efektów dżwiękowych i świateł. Na koniec każdy mógł sobie kupić pamiątkę związaną z ulubionym bohaterem bajki. Zachęcamy innych do odwiedzenia SFR, które dla dzieci tworzy już bajki i filmy animowane od 70 lat.

 

20170316 111640DSCN0163IMG 20170315 115010DSCN0155

20170316 111854

 


 

Sukces w Miejskim Konkursie Recytatorskim

 

10 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała Hania Kwiendacz

z klasy III d, która zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Bogumiła Wasiniewska


 

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III 

„MISTRZ ORTOGRAFII”

 


Miejsce I oraz tytuł MISTRZA ORTOGRAFII  zdobyła  Hanna Kwiendacz - klasa III d
Miejsce II - Natalia Oleś - klasa III d
Miejsce III - Justyna Szymik - klasa III b


Wyróżnienie:
Karol Adamski - klasa III e
Maria Kaznocha - klasa III a

 

Do rywalizacji o miano Mistrza Ortografii przystąpiło 37 uczniów klas III. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Hanna Kwiendacz będzie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Rybniku.

 
  Organizatorzy: W. Kieloch, B. Wasiniewska


 

pi obraz

             DZIEŃ LICZBY PI - PI DAY

 

14 marca to Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W związku z tym uczestnicy kół zainteresowań prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Light up your Life with Maths and English” przygotowali krótki happening poświęcony licznie Pi.

Oto w jaki sposób przedstawili najważniejsze informacje o tej liczbie.

 

 

„Jest w matematyce taka wyjątkowa liczba nazywana liczbą Pi, która ma ... swoje święto!
14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.
March 14 is Pi Day. It is a day to celebrate the mathematical constant pi (π) and to eat lots of pie.

 

Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3.14, czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku.

Celebrated in countries that follow the month/day (m/dd) date format, because the digits in the date, March 14 or 3/14, are the first three digits of π (3.14), Pi Day was founded by Physicist Larry Shaw in 1988.

 

Co to jest liczba Pi?

Liczbę Pi określamy jako stosunek długości okręgu do jego średnicy.

Pi (π) is the ratio of any circle’s circumference to its diameter.

 

Jest to wielkość stała i wynosi w przybliżeniu

π = 3,141592...

 

Liczbę Pi nazywamy LUDOLFINĄ

 

B. Kuligowska, E. Serdakowska, A. Stajer

pi1  pi8  pi3 

pi2  pi5  pi4

pi7  pi6

 

 


 

SZKOLNY MISTRZ MATEMATYKI KLAS III 

 

 

                                             Miejsce I oraz tytuł „SZKOLNEGO MISTRZA MATEMATYKI KLAS III” -  

                                                 Maciej Konsek klasa III a – 86 punktów   Beztytuu1

 

Miejsce II - Hanna Kwiendacz klasa III d - 57 punktów

Miejsce III - Michał Samborski klasa IIIc  - 55 punktów

 

Wyróżnienie : Cyprian Szymura klasa  IIIb – 52 punkty
               Kacper Tofil klasa III c – 51 punktów

 

W matematycznych potyczkach udział wzięło 27 uczniów klas III.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Maciej Konsek będzie reprezentował naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w Rybniku.

 

                                                                                                                           Organizatorzy:  G. Sobik, K. Sitek

 

 


 

 

IV Szkolna Olimpiada Pływacka

"Pływać każdy może"

 

Dnia 27 lutego 2017 roku odbyła się IV Olimpiada Pływacka Szkoły Podstawowej nr 16 w Rybniku.  Uczniowie klas II - VI rywalizowali w biegach na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Zawody przeprowadzono w atmosferze sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie nagrody a zwycięzcy medale i dyplomy.

Zwycięzcy w poszczególnych biegach: 

 

                                          Klasy II

                                          Styl dowolny

1. Maria Zimończyk                                       1. Jan Drąszczyk

2. Anna Benisz                                              2. Paweł Darda

3. Milena Kania                                             3. Samuel Ociepka

 

                                          Klasy III

                                          Styl dowolny

1. Zofia Kaplik                                               1. Adam Zemła

2. Daria Stefunyn                                          2. Mateusz Toszek

3. Kinga Spisak                                             3. Paweł Kazród

                                          Styl grzbietowy

1. Polichnowska Marika                               1. Maciej Korduła

2. Kaplik Zosia                                              2. Szymon Gajda

3. Patrycja Kazana                                       3. Jakub Musiolik

 

                                            Klasy IV

                                          Styl dowolny

1. Oliwier Sabat                                             1. Justyna Drąszczyk

2. Szymon Sobiecki                                      2. Paulina Oleś

3. Aleksander Baprowski                             3. Anastazja Grzywna

                                          Styl grzbietowy

1. Maksymilian Baprowski                            1. Aleksandra Łabuda

2. Aleksander Baprowski                             2. Patrycja Kula

3. Wiktor Kobus                                             3. Antonina Liszka

                                          Styl klasyczny

1. Oliwier Sabat                                             1. Anastazja Grzywna

2. Jeremiasz Syrek                                       2. Justyna Drąszczyk

3. Patryk Boduch                                          3. Patrycja Kula

 

                                             Klasy V

                                          Styl dowolny                     

1. Adrian Holona                                           1. Julia Oleś

2. Adam Mrożek                                            2. Zuzanna Kochanowska

3. Kacper Ciupek                                          3. Anna Szkudlarek

                                          Styl grzbietowy

1. Jakub Hajduk                                            1. Zuzanna Kochanowska

2. Adrian Holona                                           2. Wiktoria Tomczyk

3. Wojciech Smyczek                                   3. Karolina Bursztyka

                                          Styl klasyczny

1. Jakub Hajduk                                            1. Karolina Bursztyka

2. Miron Liszka                                              2. Anna Szkudlarek

3. Bartosz Zieleźny                                       3. Amelia Karwowska

                                            Klasy VI

                                          Styl dowolny

1. Miłosz Barszczak                                      1. Alicja Karwot

2. Kacper Buchalik                                        2. Zuzanna Chmielewska

3. Maksymilian Cisak                                    3. Zuzanna Białas

                                          Styl grzbietowy

1. Sebastian Wawrzaszek                            1.Alicja Karwot

2. Maksymilian Cisak                                    2. Marta Seman

3. Szymon Białowąs                                     3. Tatiana Kuczera

                                          Styl klasyczny

1. Miłosz Barszczak                                      1. Zuzanna Białas

2. Antoni Juraszek                                        2. Hanna Ociepka

3. Sebastian Wawrzaszek                            3. Julia Kaźmierczak

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Wyniki konkursu recytatorskiego

 

Klasy I

I miejsce: Jan Burcon Ia

II miejsce:  Amadeusz Ciopała I a

III miejsce: Jan Golasz Ib

 

Klasy II

I miejsce: Milana Syrek II d

II miejsce: Julia Gruszka IIa i Julia Przeliorz IId

III miejsce: Milena Kania IIb

 

Klasy III

I miejsce: Hanna Kwiendacz IIId

II miejsce: Karolina Kula IIIc

III miejsce: Aleksandra Konsek IIIc

 

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Podsumowanie Konkursów Bibliotecznych

 

W ostatnich miesiącach w bibliotece dużo się działo. Zorganizowano  szereg konkursów mających na celu popularyzację czytania wśród dzieci.

 

W konkursie czytelniczo-plastycznym „Jesienny pociąg ‘’ wyróżniono następujące prace :

 

W kategorii klas II

1 miejsce - Borys Buchalik IIa

2 miejsce - Franciszek Kaznocha IId

3 miejsce - Oliwka Sobik IIb

 

W kategorii klas III

1 miejsce - Nina Macherzyńska IIIa

2 miejsce -  Maria Kaznocha III a

3 miejsce - Julia  Gąsior IIIa

Wszystkie prace konkursowe były przepiękne i starannie wykonane. Będą wystawione w Bibliotece Publicznej w Boguszowicach przy ulicy Sztolniowej.

 

 

Konkurs fotograficzny  „ Z książką mi do twarzy”

1 miejsce - Sebastian Ożóg IVa

2 miejsce - Paweł Waśka IVc

3 miejsce -  Helena Oleksińska IVd

 

Najbardziej oczekiwany przez chłopców klas V i VI „Konkurs Wiedzy o Robercie Lewandowskim.” Chłopaki odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Ich wiedza o sławnym piłkarzu przekraczała wiedzę książkową. Wielkie gratulacje.

Dziękuję wszystkim  za  zaangażowanie i chęci oraz zapraszam do kolejnych działań organizowanych przez bibliotekę a  Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród książkowych.

 

I.Bober

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

BAL KARNAWAŁOWY 2017

 

8 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie klas I-III bawili się przy skocznej muzyce na balu przebierańców. Po południu odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VI.

 

IMG 7001IMG 7038IMG 7048IMG 7092

 


 

 

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY 

 

20170112 13011120170112 131652

20170112 13242220170112 133115


 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

 

ORGANIZATOR:

Nauczyciel języka polskiego Ewa Czerkawska

CELE KONKURSU:

$11.      Pielęgnowanie kultury języka ojczystego.

$12.      Rozbudzanie talentów i aktywności twórczej dzieci.

$13.      Stwarzanie możliwości do wspólnej wymiany doświadczeń.

$14.      Promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

TERMIN I MIEJSCE:

Przesłuchania etapu szkolnego odbędą się 22 lutego 2017 r. o godz. 14.30 w świetlicy małej

w Szkole Podstawowej Nr 16

WARUNKI REGULAMINOWE:

$11.      W ramach szkolnego konkursu recytatorskiego odbędą się dwa turnieje (do wyboru):

- Turniej Recytatorski

- Turniej „Wywiedzione ze Słowa”

     2. W Turnieju Recytatorskim uczestnicy prezentują dwa dowolne utwory w całości lub we fragmentach (wiersz i fragment prozy)- czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

   3. W Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” repertuar i forma wypowiedzi są dowolne ( monolog literacki, collage tekstów, łączenie słowa z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem) – czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut.

KRYTERIA OCENY RECYTATORÓW:

$11.      Organizator konkursu powoła trzyosobową komisję artystyczną, która dokona oceny prezentowanych utworów w składzie: Aldona Ottlik, Agnieszka Doniec, Iwona Bober.

$12.      Oceny dokonywane są według następujących kryteriów:

- dobór repertuaru

- kultura słowa

- interpretacja utworu

- ogólny wyraz artystyczny

NAGRODY:

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Najlepszych wykonawców komisja artystyczna zakwalifikuje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Zgłoszenia i konsultacje: każda środa na 1 lekcji (sala 35) oraz przerwy według potrzeb u p. Ewy Czerkawskiej.

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

„Zaadoptuj rzekę” 

 

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie KLUBU „Gaja” pt. „Zaadoptuj rzekę” odbył się konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną na temat wód powierzchniowych Rybnika i sposobów oszczędzania wody. Oto wyniki:

I miejsce – Tatiana Kuczera i Julia Kaźmierczak – kl. VI c,

II miejsce – Zuzanna Białas i Julia Wałach – kl. VI c,

II miejsce – Piotr Gruszka i Daniel Kaczmarczyk – Kl. VI c.

Wyróżnienia przyznano:

- Małgorzacie Mandel i Zuzannie Kocybie z kl. Vi c ,

- Annie Szkudlarek i Amelii Karwowskiej z kl. V d.

                                                                                                              L. Broy- Pogorzelska.

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 BOGUSZOWICKIE KOLĘDOWANIE

 

KONCERT KOLĘD

Już po raz 12 odbyło się Boguszowickie Kolędowanie z udziałem Laureatów Szkolnego i Przedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Tym razem naszym uczniom i mieszkańcom naszej dzielnicy towarzyszył GOŚĆ SPECJANY - ZESPÓL WOKALNY 6NA6.

Dziekujemy wspaniałemu zespołowi za prefesjonalny i wzruszający występ. Za pomoc w organizacji dziekujemy: Parafii NSPJ w Boguszowicach, Harcerzom ze Stowarzyszenia ŚLADY, Domowi Kultury w Boguszowicach, Radzie Dzielnicy, Estradzie Rybnik.

To było wielkie WIELKIE WYDARZENIE W NASZEJ DZIELNICY!!!

 

 SAM6660  SAM6668

  SAM6669 SAM6682 SAM6703

     


 

indeksZawody – LIGA ROBOTÓW

19 grudnia 2016 roku zostały przeprowadzone zawody – LIGA ROBOTÓW podsumowujące warsztaty w ramach projektu „Roboty lubią matematykę, dlatego dzieci lubią roboty” dofinansowane przez Fundację mBanku.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniów klas piątych i szóstych. Zawodnicy wykorzystali wiedzę zdobytą podczas zajęć – musieli tak zaprogramować robota, aby jak najszybciej wykonał skomplikowane zadania. Każdy zespół miał trzy próby. Po emocjonujących zmaganiach laureatami zostali:

1 miejsce: Maksymilian Cisak, Antoni Juraszek, Michał Marek

2 miejsce: Dominika Zimnol, Ksawery Sajur, Igor Sobik

3 miejsce: Filip Jurczyk, Wojciech Smyczek, Mateusz Szewczyk.

Zwycięska drużyna otrzymała tablety „Lenovo” ufundowane przez Fundację mBanku.

Wszystkim gratulujemy.

Nauczyciele matematyki

 DSC 0595DSC 0602

 

 


 

JASEŁKA

IMG 6997IMG 6982

 

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

DZIEŃ „ZAADOPTUJ RZEKĘ”

 

W dniu 14 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV- VI zorganizowane przez Klub „Gaja” : DZIEŃ Z PROGRAMEM „ZAADOPTUJ RZEKĘ”. Zajęcia te miały na celu poszerzenie wiedzy oraz świadomości ekologicznej dzieci dotyczącej wody, organizmów wodnych i zagrożeń środowiska wodnego.

Warsztaty te były nagrodą dla naszej szkoły za udział w ogólnopolskim programie „Zaadoptuj rzekę”. W ramach tego programu w naszej placówce został zainstalowany zbiornik na wodę opadową. Wybrani uczniowie z klas VI c i V c podlewali wodą opadową z powyższego zbiornika kwiaty znajdujące się w klasach i na korytarzu naszej szkoły.

Zabawę rozpoczynała prelekcja na świetlicy dużej  poświęcona wodzie oraz omówieniu zasad gry. Następnie dzieci udawały się na poszczególne stanowiska wg  opracowanego wcześniej harmonogramu.  Trzy z nich mieściły się na sali gimnastycznej(LEGO, QUIZ, RYBA) a jedno (KOŁO FORTUNY) w sali nr 25.

W trakcie warsztatów uczestnicy poszerzali swoją wiedzę na temat rzeki oraz budowali z klocków Lego model idealnej rzeki (LEGO), rozpoznawali ryby, płazy i ptaki wodne ( QUIZ) oraz losowali i odpowiadali na pytania dotyczące Morza Bałtyckiego (KOŁO FORTUNY).

Każdy uczeń mógł samodzielnie przygotować pamiątkową koszulkę  ze szczupakiem (który jest w herbie naszego miasta) z przygotowanych przez organizatorów szablonów. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe tekturowe szczupaki.

Z rywalizacji pomiędzy  24 zespołami zwycięsko wyszła drużyna „niebieskich” z klasy VI d. Jej członkowie otrzymają dodatkowe nagrody J.Gratulacje!!!!!!!

 

  

 

 <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Świąteczna "Basketmania"

 

Reprezentacja koszykarzy klas IV i młodszych wzięła udział w organizowanym przez klub koszykarski MKKS Rybnik turnieju w ramach programu "Rybnicka Basketmania - sport, nauka, przyszłość". Uczestniczyło w nim 10 rybnickich szkół. Dzięki dwóm zwycięskim meczom w grupie, zagraliśmy w finale. W decydującej rozgrywce po bardzo zaciętej grze pokonaliśmy SP-32 7:6 oraz po dogrywce SP-5 11:10. Tym samym nasi młodzi koszykarze zajęli I miejsce i odnieśli ogromny sukces, wygrywając tak silnie obsadzony turniej po raz pierwszy.Gratulacje !

Skład drużyny: 

Jakub Tlałka, Szymon Sobiecki, Daniel Pachowicz, Łukasz Kuczera, Paweł Ochojski, Jakub Roezner, Bartek Zieliński, Dariusz Kopiński, Jakub Pomykoł, Karol Bober

 

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Julia Kaźmierczak i Małgorzata Mandel, uczennice klasy VIc, 20 grudnia 2016 r. reprezentowały naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie „ Bohater literacki w adaptacji filmowej”. 

 

Gratulujemy zdobycia IV miejsca. Aby to osiągnąć, dziewczynki musiały przeczytać takie lektury jak: „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, „Książę Kaspian” Clive’a S. Lewis’a; zapoznać się z ich filmowymi adaptacjami oraz wykazać się elementarną znajomością słownictwa związanego z filmem, czy takimi umiejętnościami jak: stosowanie zasad ortograficznych, redagowanie krótkich form wypowiedzi pisemnej, znajomość elementów budowy książki, obsługa komputera.

 

 

E. Serdakowska

 

 

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 

16 grudnia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek. W tym roku w konkursie wzięło udział 58 uczniów z klas I - VI.
Wszystkie dzieci solidnie przygotowały się do konkursu, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli:                                 

                                                                               

                                                                                      KLASY I-III

  

I MIEJSCE         

Oliwia Michalska III a

 

II MIEJSCE        

Lena Pławecka II d

 

III MIEJSCE     

Julia Przeliorz II d

 

NAGRODA SPECJALNA:

Hanna Kwiendacz III d

 

WYRÓŻNIENIE:

Kacper Tofil II c

 

                                                                                        KLASY IV-VI

 

I MIEJSCE         

Antonina Korduła VI a

Eliza Mańkowska IV c

 

II MIEJSCE     

Antonina Liszka IV c

Leon Strzelecki IV a

 

III MIEJSCE

Nikola Nogły VI a

 

Natalia Włodarska VI d

Anna Buras VI d

 

  SAM6580 SAM6544

  SAM6600 SAM6560


 

 MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

 

20161206 13121220161206 13195420161206 13153820161206 130509


 

WARSZTATY FILMOWE

 

W dniu 12 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty filmowe, które przeprowadził Pan Henryk Latusek- instruktor z Amatorskiego Klubu Filmowego „Nurt-58” z Łazisk Górnych, laureat wielu festiwali filmowych krajowych i międzynarodowych. Dzieci mogły dowiedzieć się jak przebiega proces pisania scenariusza, tworzenia filmu i jego montażu. Oprócz nowoczesnego sprzętu Pan Henryk przywiózł ze sobą również starą kamerę i projektor, których używał ponad 40 lat temu jako młody filmowiec. Odbyła się także projekcja filmu przy użyciu starej aparatury. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć jakim sprzętem filmowcy posługiwali się dawniej, a jaki stosują obecnie.

       

 

<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

z Języka Polskiego i Matematyki

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział 24 i 25 listopada br. w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego.

W szkolnym etapie konkursu z języka polskiego wzięło udział dwadzieścioro uczniów, a z matematyki – dwadzieścioro siedmioro.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i determinacji w zdobywaniu wiadomości i umiejętności oraz uzyskanych wyników!

Szczególnie miło jest nam poinformować, iż Zuzanna Białas z klasy VI C będzie reprezentować naszą szkołę w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

 Gratulujemy i trzymamy kciuki!

E. Serdakowska

B. Kuligowska

   

<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

 

BARBÓRKA 2016

"Ślązoki nie gynsi swoja godka mają" pod takim tytułem odbyła się w naszej szkole biesiada barbórkowa. W swoich popisach aktorskich bajtle z klas I-III udowodniły, że gwara śląska jest im dobrze znana.

 

 

204 137

 

 


 

KONKURS PLASTYCZNY
"MÓJ ANIOŁ STRÓŻ"

 

20161114 18085720161114 181748

 

 

WYNIKI KONKURSU

 

KLASY I-III

 

ANIOŁ WYKONANY W FORMIE PRZESTRZENEJ

 

I Julia Cofalik

II Ewelina Kołodziej
III Anna Połomska, Paulina Połomska

 

ANIOŁ WYKONANY W FORMIE GRAFICZNEJ

 

I Zofia Kaplik

II Emilia Weinert

III Olga Siemianowska, Kacper Mazurek

 

KLASY IV-VI

 

ANIOŁ WYKONANY W FORMIE PRZESTRZENNEJ

 

I Dominika Zimnol

II Wiktoria Korduła

III Natalia Vogel

 

ANIOŁ WYKONANY W FORMIE GRAFICZNEJ

 

I Zuzanna Kocyba

II Natalia Przeliorz

III Wiktoria Kopińska

 

GRATULUJEMY !!!

 

                                                                                       Lucyna Habraszka

                                                                                            Kazimiera Macionczyk

                                                                                          ks. Tomasz Stolarski

 


 

 KONKURSY MUZYCZNE

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w nastepujacych konkursach muzycznych:

- OLIWIA MICHALSKA - klasa 3a - III miejsce w Rejonowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej "Jesienne rykowisko"

- LEON STRZELECKI - klasa 4a - wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

 GRATULUJEMY!!!

 15226358 543670389174612 975286629 n15226366 543669999174651 1237286304 n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

 

 

20 października odbył się szkolny etap konkursu wiedzy biblijnej z Ewangelii św. Mateusza. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV - VI. Do etapu rejonowego z największą liczbą punktów zakwalifikowali się:

 

Miron Liszka kl. Vd

Zuzanna Kocyba kl. VIc

Natalia Przeliorz kl. VIa

 

                       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                                             ks. Tomasz Stolarski

                                                                 Kazimiera Macionczyk

                                                                                                Lucyna Habraszka

 


 

 

SZKOŁA YAMAHA - AUDYCJA MUZYCZNA
"EUROPA DA SIĘ LUBIĆ"

 

20161122 11190020161122 10525220161122 11021320161122 110813

 

 


 

Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 

 

  SAM6333 SAM6338

 


 

 

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KULTURZE KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ
pt. "Podróż do krajów Beneluksu"

 

 

Dnia 9 listopada odbył się  w naszej szkole VIII Konkurs Wiedzy o krajach Unii Europejskiej. W tym roku podróżowaliśmy do Belgii, Holandii i Luksemburga. W Konkursie wzięło udział  trzynaście rybnickich szkół. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną znajomością geografii, cywilizacji i kultury krajów Beneluxu. W zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła SP 20 z Rybnika, II miejsce SP2 ze Świerklan, III miejsce ZSzP nr 15 oraz IV miejsce Szkoła Społeczna wraz z SP nr 35.

Partnerami konkursu i fundatorami nagród była Ambasada Luksemburga w Polsce, Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce oraz Parlament Europejski. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie naszego konkursu.

I.Bober

 

  SAM6301  SAM6306  SAM6273 SAM6325  SAM6326

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 

Co takiego się działo:

1.Klasy I zostały pasowane na czytelników.

2.Klasy II,III wzięły udział w konkursie poetycko-plastycznym „Jesienny pociąg”. Ogromna ilość  pięknych prac wpłynęła do biblioteki. Zostanę one wystawione w naszej szkole a następnie w Bibliotece Publicznej w Boguszowicach.

3.Klasy IV wzięły udział w konkursie fotograficznym „Z książką mi do twarzy.” Zdjęcia zostaną wydrukowane i wywieszone na korytarzu szkolnym.

4.Dla klas Vi VI przygotowano quiz „Co wiesz o Lewandowskim?” Ze względu na dużą ilość chętnych quiz przeniesiona na miesiąc listopad.

5. Iga i Miron z klasy Vd czytali młodszym kolegom w ramach akcji „Starszy czyta młodszemu”.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów odbędzie się na apelu grudniowym.

Dziękuję i zapraszam w przyszłym roku. Czekam na Wasze pomysły

I.Bober

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 


 

Nowości w bibliotece

 

Nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe książki. Zapraszamy do lektury

 

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKIEM-

p.MARIUSZ PRUDEL

012

014


<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

 

W naszej szkole dzieci spędzające czas w świetlicy biorą udział w różnych, ciekawych zajęciach i grach. Ostatnio wykorzystując piękną jesienną pogodę, zorganizowano podchody, w których uczestnicy mogli rywalizować w różnych konkurencjach o tematyce przyrodniczej. Zdobytą podczas zawodów wiedzę i umiejętności dzieci będą mogły wykorzystywać podczas lekcji. Z całą pewnością przekazywanie wiedzy poprzez zabawę jest skuteczną metodą pobudzania ciekawości i rozwoju ucznia.

 

          

 <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

 

"DOTKNIJ DŹWIĘKU" 

WARSZTATY MUZYCZNE

 

20161020 10425920161020 10230720161020 10240720161020 103646

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej

 

 SAM5750 SAM5709

 SAM5768 SAM5740

 


 VI TMVI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

30 września w naszej szkole odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dzień tabliczki mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.

Każdy uczestnik zabawy, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – legitymację MT EXPERT.


  "UMIEM PŁYWAĆ"

 

Szkoły Podstawowe z terenu Rybnika zostały objęte projektem MOSiR wspierającym naukę pływania "Umiem Pływać. Zajęcia przewidziane dla naszej szkoły odbywają się na obiekcie pływalni w Boguszowicach we wtorki i czwartki w godzinach wyznaczonych przez organizatora  tj. od 15.00 do 15.45 w okresie od września do grudnia. Zbiórka uczestników o godz.14.30 natomiast powrót przewidziany jest na godz.16.30.

OS

  

 


 ŻYWA LEKCJA PRZYRODY - PAJĄKI

 

Do naszej szkoły po raz kolejny przyjechał pan Andrzej Pająk - hodowca ssaków, gadów i pająków. W tym roku pan Pająk przywiózł ze sobą różnorodne gatunki pająków. Uczniowie uważnie słuchali opowieści, a po skończonej prezentacji mieli okazję przetestować swoją odwagę trzymając pająka na ręce.

 

20160927 08402220160927 104809 

     20160927 11255620160927 11264520160927 112458

 

 


Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna

 

W czwartek, 22 IX 2016 r. na boisku "Górnika" Boguszowice odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna w której rywalizowało 8 drużyn piłkarskich.  Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku "Dla Dobra" oraz Zespół Szkół nr 6. Uczniowie naszej szkoły z zapałem dopingowali zawodników głośnymi okrzykami ucząc się w ten sposób godnej postawy fair play.

 


Program mPotęga

 

Program grantowy „mPotęga” zorientowany jest na popularyzację matematyki wśród młodych ludzi. W jego ramach Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć zorganizowały konkurs grantowy wspierający edukację matematyczną.

 

Projekt naszej szkoły: „Roboty lubią matematykę, dlatego dzieci lubią roboty” znalazł się w gronie laureatów. Zakłada on edukację matematyczną w oparciu o sympatyczne roboty mbot zachęcające dzieci do nauki przez zabawę.

 

Dnia 14.09.2016 roku zostały przeprowadzone pokazy matematyczne dla uczniów klas IV-VI obrazujące praktyczne wykorzystanie zadań matematycznych z jednej strony, a naukę za pośrednictwem robotów z drugiej. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczniów.

 

Przed nami jeszcze:

- warsztaty dla rodziców,

- warsztaty dla zainteresowanych uczniów klas V-VI,

- organizacja zawodów – Liga Robotów.

 

·  

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

 

 DSC 1119DSC 1120

 


FESTYN DOŻYKOWY

 

11 września, tradycyjnie od kilku lat uczniowie naszej szkoły wzięli udział w parafialnych dożynkach. O godzinie 11.30 wzięliśmy udział w uroczystym korowodzie i dziękczynnej mszy świętej, a po południu wystąpiliśmy na festynie dożynkowym. Przypomnieliśmy mieszkańcom "Jak to downi na ślonsku bywało".                                                                                                   

                                                                                              B. Karwot

 

 SAM5676  SAM5670

 

 SAM5633  SAM5703


 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

I znów zadzwonił pierwszy dzwonek! O godzinie 9.00 dzwonek przywitał uczniów klas  II-VI, a o godzinie 10.30 swoją "przygodę ze szkołą" rozpoczęli nasi pierwszoklasiści. Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.
                                                                                                                                                                           B. Karwot
IMG 6383