Cała Polska czyta dzieciom

 

 Rok szkolny 2016/17

 

 

 

Kwietniowe Święta

 

2 kwietnia przypadły urodziny J. Ch .Andersena oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji w naszej bibliotece w trakcie długich przerw czytaliśmy baśnie tak lubionego  przez dzieci pisarza.

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki.  Nauczyciel bibliotekarz wyjaśnił dzieciom jak powstaje książka. Parę dni wcześniej odwiedziły nas Przedszkolaki z okolicznych przedszkoli. Razem przeczytaliśmy opowiadanie "Wizyta  w bibliotece". Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza, czym różni się biblioteka od księgarni oraz jak wypożycza się książki.

OS


 

 

W styczniu obchodziliśmy „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. Z tej okazji na motylkowym dywanie czytaliśmy wesołe, pogodne i wzruszające opowiadania o babciach i dziadkach.

 

14 lutego świętowaliśmy Walentynki. Czytaliśmy opowiadanie o miłości, rozmawialiśmy nt zobowiązań jakie niesie prawdziwa, dojrzała miłość.

 

8 marca  z okazji „Dnia Kobiet” zrobiliśmy wystawkę książek w których głównymi bohaterkami są dziewczynki. Chłopcy z poszczególnych klas do swoich życzeń dołączyli fragment wiersza oczywiście o dziewczynkach  - można powiedzieć, że dzień ten upłynął poetycko.

 OS